15 styczeń 2024

Podsumowanie dwóch edycji projektu

 W latach 2021/2022, 2022/2023 oraz w trakcie trwania obecnego roku szkolnego 2023/2024 prowadzimy nieprzerwanie projekt ZaJaki.pl. Wierzymy, że realizacja i ciągła kontynuacja tego przedsięwzięcia będzie wkładem w polepszenie kondycji zdrowia psychicznego młodego pokolenia.

15 styczeń 2024

Wystawa prac konkursowych Reaguj na hejt!

Każdego dnia dzieci i nastolatkowie mierzą się z hejtem – zarówno w Internecie, jak i realnym życiu. Aby zwrócić uwagę na przemoc rówieśniczą, w ramach projektu ZaJaki.pl została zorganizowany konkursu „Reaguj na hejt!”. Prace zwycięzców można było zobaczyć w Galerii SFERA.

15 styczeń 2024

Dofinansowanie projektu ZaJaki.pl z Funduszu Rozwoju Regionalnego

 Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach naboru wniosków na realizację zadania publicznego „Rozwój społeczności lokalnych i potencjału społeczno-gospodarczego gmin i powiatów poprzez działania służące budowaniu i wzmacnianiu marek lokalnych, ponadlokalnych i regionalnych” ogłoszonego przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej pozyskał dofinansowanie w wysokości 100.000,00 zł na projekt ZaJaki.pl 

08 styczeń 2024

Finał konkursu Reaguj na hejt!

W Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej odbyła się uroczystość podsumowania konkursu Reaguj na hejt! zorganizowanego w ramach naszego projektu. Do konkursu zgłoszono 116 plakatów oraz 22 filmy. 

08 styczeń 2024

Konkurs Reaguj na hejt! - obrady jury

 W Punkcie 11 obradowało jury konkursu Reaguj na hejt! Jury miało trudne zadanie ponieważ do konkursu zostało zgłoszonych 116 plakatów oraz 22 filmy. Wyniki już 31 maja 2023 r. w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej o godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników! 

13 kwiecień 2023

Konkurs

Zapraszamy uczniów szkół oraz podopiecznych placówek wsparcia dziennego i placówek opiekuńczo-wychowawczych zgłoszonych do projektu ZaJaki II do udziału w konkursie 🎬 📸
Przedmiotem konkursu jest krótki spot ujęty w formie multimedialnej lub plakat o tematyce dotyczącej przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, sprzeciwu wobec tego zjawiska, reagowania na przemoc oraz rozpracowanie tematu pod kątem profilaktyki i konkretnych działań.

31 marzec 2023

ZaJaki.pl II edycja

Wystartowaliśmy z II edycją projektu ZaJaki pod nazwą Reaguj na Hejt!. Celem II edycji projektu jest m.in. zwrócenie uwagi na skalę problemu przemocy rówieśniczej/bullyingu oraz pogłębienie wiedzy z zakresu tej tematyki, wśród wszystkich grup społecznych.

31 marzec 2023

Weekend z ZaJakami

17-18 lutego w CH Gemini Park odbył się weekend z ZaJakami, podczas którego młodzież mogła wziąć udział w grze edukacyjnej polegającej na wyrażaniu uczuć. Podczas wydarzenia rodzice mieli również możliwość porozmawiać z psychologami.
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji z naszego ZaJakowego weekendu, a w nim kilka słów o naszym projekcie oraz o planach na przyszłość.