13 kwiecień 2023

Konkurs

Zapraszamy uczniów szkół oraz podopiecznych placówek wsparcia dziennego i placówek opiekuńczo-wychowawczych zgłoszonych do projektu ZaJaki II do udziału w konkursie 🎬 📸
Przedmiotem konkursu jest krótki spot ujęty w formie multimedialnej lub plakat o tematyce dotyczącej przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, sprzeciwu wobec tego zjawiska, reagowania na przemoc oraz rozpracowanie tematu pod kątem profilaktyki i konkretnych działań.

31 marzec 2023

ZaJaki.pl II edycja

Wystartowaliśmy z II edycją projektu ZaJaki pod nazwą Reaguj na Hejt!. Celem II edycji projektu jest m.in. zwrócenie uwagi na skalę problemu przemocy rówieśniczej/bullyingu oraz pogłębienie wiedzy z zakresu tej tematyki, wśród wszystkich grup społecznych.

31 marzec 2023

Weekend z ZaJakami

17-18 lutego w CH Gemini Park odbył się weekend z ZaJakami, podczas którego młodzież mogła wziąć udział w grze edukacyjnej polegającej na wyrażaniu uczuć. Podczas wydarzenia rodzice mieli również możliwość porozmawiać z psychologami.
Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji z naszego ZaJakowego weekendu, a w nim kilka słów o naszym projekcie oraz o planach na przyszłość.

10 czerwiec 2022

Filmowa relacja z parady

Ulicami Bielska Białej we wtorek 7 czerwca przeszła parada ZaJaków, która była podsumowaniem projektu pod tą właśnie nazwą. Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem pogarszającego się zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Za cichy, za wrażliwy, za wesoły, za piękny, każdy z nas jest inny. Zobacz relację z parady.

08 czerwiec 2022

Parada ZaJaków

Parada ZaJaków przeszła ulicami naszego miasta. Mamy nadzieję, że udało się nam pokazać, że każdy z nas jest inny, co czyni nas unikalnymi i wyjątkowymi, a potworki, które opanowały miasto będą kojarzyły się z problemem zdrowia psychicznego. Wierzymy, że projekt ZaJaki.pl wzbudzi chęć zaangażowania się w relacje z bliskimi i refleksję nad własnym zdrowiem psychicznym.
 

08 czerwiec 2022

Wsparcie firmy EATON

Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży jest ważne także dla firmy Eaton z Bielska-Białej. Cieszymy się, że do grona partnerów dołączyła firma EATON - dzięki wsparciu firmy mogliśmy dodrukować książeczki DBAM O DZIECKO, które cieszyły się dużym zainteresowaniem na naszym stoisku podczas Dnia Dziecka – Bezpieczne Dziecko (28.05),  pod Teatrem Lalek Banialuka podczas gry miejskiej Gdzie jest Szpieg? (01.06)  oraz na Festiwalu Dobrej Energii w Bielsku-Białej (07.06).

31 maj 2022

Piknik w Parku Słowackiego

Dziękujemy i bardzo się cieszymy z licznego zainteresowania projektem ZaJaki. Nasz support medyczny, czyli lekarze i terapeuci przez cały czas odpowiadali na pytania bielszczan.

18 maj 2022

Piotr Rubik - dziękujemy za wsparcie naszego projektu

Dziękujemy Piotrowi Rubik za wsparcie naszego projektu.

Coraz więcej dzieci i młodzieży doświadcza kryzysów psychicznych. Dlatego tak ważne jest, aby mówić coraz więcej o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Dzięki projektowi ZaJaki.pl chcemy zwrócić uwagę na konieczność wsparcia doraźnego dzieci i młodzieży. Wskazania, jak ważna jest psychoedukacja i własna praca chociażby z samoakceptacją, samooceną czy też znajomość organizacji, telefonów, które w sytuacji kryzysowej świadczą nieodpłatną pomoc psychologiczną.