Dziękujemy Piotrowi Rubik za wsparcie naszego projektu.

Coraz więcej dzieci i młodzieży doświadcza kryzysów psychicznych. Dlatego tak ważne jest, aby mówić coraz więcej o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Dzięki projektowi ZaJaki.pl chcemy zwrócić uwagę na konieczność wsparcia doraźnego dzieci i młodzieży. Wskazania, jak ważna jest psychoedukacja i własna praca chociażby z samoakceptacją, samooceną czy też znajomość organizacji, telefonów, które w sytuacji kryzysowej świadczą nieodpłatną pomoc psychologiczną.

Pamiętajcie, że w głowie każdego z nas pojawiają się wątpliwości: A może jestem niewystarczający? Za jaki jestem, że nie pasuję do grupy? Za wesoły, za smutny, za cichy...za nerwowy.

Jesteśmy głośni, weseli, radośni a czasem wrażliwi, dziwni, leniwi, smutni, poważni. Każdy z nas jest jest „jakiś”, każdy z nas jest „inny”. Nie oceniaj surowo siebie, nie oceniaj zbyt łatwo innych. Reaguj na hejt! Bądź sobą, a jeśli to trudne i jest Ci źle poszukaj odpowiedzi i pomocy.
Tym projektem chcemy powiedzieć Ci, że nie jesteś sam ze swoimi „potworami”. Zawsze istnieje jakieś rozwiązanie i wcale nie musisz wymyślać go sam!


Fot. Lucjusz Cykarski